Čo je finančná páka a ako funguje

finančna pakaVýhodou pákového obchodovania narozdiel od  obchodovania bez páky kde  zaplatíme 100% hodnoty  keď si kúpime nejaký titul,menu…. je ,že na otvorenie obchodu nám stačí aj menej peňazí čo znižuje kapitálovú náročnosť obchodovania.Pri  pákovom  obchodovaní nemusíme mať  100% kapitálu na to aby sme otvorili obchod v určitej veľkosti ktorú si predstavujeme  ináč by sme museli držať na účte  veľké sumy a  tak pri použití finančnej páky nám stačí aj minimálna suma pri páke na to aby sme otvorili obchod.Pri páke 1:500 môžme otvoriť 500 krát väčší obchod ako bez páky záleží od brokera akú páku ponúka .

Finančná páka a jej výpočet

Ak máme na účte sumu 10000 eur  a  otvoríme obchod o veľkosti 1 lotu long na eurusd tak otvoríme obchod z pákou 1:10 ináč by sme museli mať na účte 100000 eur  . Vďaka páke nám stačí mať na účte aj menšiu  čiastku na to aby sme mohli otvoriť veľký obchod . Počas obchodu je blokovaná marža tj časť kapitálu potrebná na otvorenie obchodu.

Upozornenie

Problém a zároveň aj výhoda finančnej páky je ,že vďaka nej  môžte nielen zvýšiť vaše zisky ,ale  aj zvýšiť vaše riziko a stratu takže z finančnou pákou zachádzajte vždycky veľmi opatrne pretože finančná páka je veľmi dobrý sluha ,ale aj zlý pán a to čo môže zvýšiť vaše zisky sa nakoniec môže ukázať ako dvojsečná zbraň takže páku používajte rozumne a dodržiavajte pravidlá money managementu.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *