Čo majú spoločné ľudia, ktorí dosiahli úspech

Prečítal som  množstvo autobiografií  a životopisov úspešný a inšpiratívnych ľudí z mnohých odvetví čí už tradingu, bussinesu , politiky,športu… a niektoré náviky sa jednoducho  neustále opakujú takmer v každom úspešnom príbehu  a treba si s nich brať príklad  a myslím si ,že môžu doviesť úspechu hocikoho .Nebudem tu písať konkrétne príklady,lebo by to bolo na celú knihu a aj tých bodov by mohlo byť viac ,ale tieto sú podľa mňa najzásadnejšie .

Na začiatku pracovali   od svitu do mrku-  tento menovateľ sa  opakuje väčšina pracuje 12 hodín a viac denne . Ako sa hovorí ak chcete dovolenú choďte učiť na gympeľ 🙂 ľudia  nemôžte očakávať podobné ,alebo lepšie   výsledky ako niekto kto na tom pracuje o niekoľko 1000 hodín ročne viac  ak nieste zrovna super efektívny čo väčšina absolútne nieje. Dôležité je tiež za tú dobu veľa urobiť 10 hodín špárania v nose a 2 hodiny  práce   nieje to isté ako 12 hodín efektívnej tvrdej práce.Takže dôležitá je dĺžka a efektivita.Niektorí síce po dosiahnutí  zleniveli pravdaže ak už dosiahnete to čo chcete a máte všetko nadelegované a viac nechcete tak prečo si neužiť 🙂

-Pre svoju prácu sú skutočne zapálení a robia viac ako ostatný pre úspech  boli doslova fanatici– .Toto sa mi ťažko vysvetľuje tým zápalom  myslím ,že boli tou problematikou doslova posadnutý .Skúmali detaily pracovali na detailoch skúmali štatistiky  ktoré boli pre druhých strata času a v konečnom dôsledku tie detaily boli rozhodujúce hľadali nové možnosti  nikdy neboli z výsledkom dostatočne spokojný  a verili ,že k dokonalosti sa dá spraviť vždycky ešte viac.

Aj vo veľmi zlých časoch, keď sa im nedarilo si nadovšetko verili a verili ,že to dokážu a prekonajú aj keď sú okolnosti akokoľvek nepriaznivé. Okolnosti sa vyvíjali niekedy veľmi zle iný ľudia ich buď odpisovali oni stále verili ,že dokážu všetko zvrátiť a nikdy sa nevzdávali a na miesto kapitulanstva a ľutovania sa hľadali riešenie.

-Niekedy riadne  riskovali – Niektorí mali relatívne aj dovtedy veľmi úspešný život ,ale prišli do bodu keď  si povedali  mám sa dobre ,ale môžem sa mať ešte lepšie a mať všetko a chceli  ešte viac moci ,peňazí atď a   v mnohých prípadoch stavili pre to všetko aj svoj život,peniaze  all in ,ale  tento bod by som vám neodporúčal ,lebo nemusí dopadnúť šťastne , niektorí dopadli dobre iný horšie.Niekedy to bez  veľkého risku  ide niekedy nie.

Mali aj kúsok šťastia 🙂tento bod v podstate nadväzuje na predchádzajúci,ale šťastie rozhodne praje pripravením a rozhodne sa dá prikloniť na svoju stranu a pomôcť mu. Ale nemôžem si odpustiť trošku cynizmu ,že ani jeden úspešný človek nemôže povedať ,že  aj bez kúska  slepého štastia by sa mu všetko podarilo.

 

Ja si myslím že mám množstvo dobrých a nevyhnutných vlastností ,ale mám dve rezervy ktoré musím odstrániť.Pracujem 10-12 hodín denne a niekedy moja produktivita nieje nič moc ,taktiež si  občas  doprajem  aj viac dní voľna a  v tomto by som mal byť oveľa radikálnejší . Ďalšou mojou rezervou je ,že niektoré  veci nedotiahnem do konca a odložím ich na neskôr .  Tieto dve veci keby som odstránil bolo by to veľmi dobré:)