Čo si musíte uvedomiť ak chcete peniaze

Ja sa odmalička  veľmi zaujímam o históriu  a veľmi ma to baví v kuse čítam knihy a pozerám dokumenty  a raz sa ma niekto opýtal ,že prečo sa tomu nevenujem profesionálne a ja som mu na to odpovedal ,že ja chcem peniaze a preto musím robiť to kde sú peniaze a nie to čo ma síce baví ,ale veľké peniaze tam nájsť ťažko.

Uvedomte si čo chcete

Toto si musíte uvedomiť hneď na začiatku aký máte ciel čo skutočne chcete . Ak chcete robiť čo vás baví a nezáleží vám veľmi na peniazoch tak to je veľmi jednoduché .Keď chcete  mať peniaze a zarábať peniaze tak nemôžte robiť to čo vás baví ,ale musíte robiť  to kde sú peniaze. Ideálny prípad je ak to čo robíte  milujete a strašne vás to napĺňa a ešte na tom zarobíte strašné peniaze ,ale také šťastie má len málo ľudí 🙂

Tam kde nieje dopyt niesú peniaze

Vytvárať peniaze tam kde niesú to je veľmi tažké aj keď určite by sa dali nájsť príklady .Myslím si ,že najväčší  omyl mnoho ľudí je ,že chcú robiť to čo ich baví a potom sú nasratý ,že nemajú peniaze ,ale v tomto prípade na to išli opačne.

Je to priamo úmerné veľkosti trhu

V tomto sa mi páči trh v USA proste niektoré  bizarné podnikania a hovadiny čo tam fungujú by boli  úplne odpísané ,lebo by nemali dostatočný trh . Ale na tak obrovskom trhu sa dá uplatniť aj na nejakej hovadine a vám môže priniesť veľmi pekný zisk.

Dôležitosť peňazí

Ja niesom posadnutý peniazmi  za peniaze si šťastie nekúpite ,ale z  lásky sa žiť nedá  .Ja beriem peniaze  len ako prostriedok z ktorím sa dá to šťastie tvoriť , môžu vás oslobodiť ,môžte si plniť sny.Myslím  si ,že sa ani nemusíme baviť o tom ,že či život z peniazmi alebo bez nich má rovnakú kvalitu . Dnešný svet je proste materialistický nikto vám nič nedá zadarmo.Prachy niesú síce garantom šťastia ale ak máte prachy je to dobrý  predpoklad šťastia. Takže  rozhodne treba ísť za peniazmi 🙂