News trading (2.časť)

Minule som sa rozpýsal o tom ,že medzi moje obchodovania pravidlá patrí aj to ,že nerobím news trading  ,ale zo začiatku môjho tradingu som ho robil ,tak vám dnes popíšem moje stratégie pri tomto type obchodovania . Sú rôzne stratégie ktoré sa dajú využiť pri news tradingu  ja vám popíšem klady a zápory  stratégií ktoré som používal ja .

1.Nakúpiť správu o niečo skôr a dostať sa na break even

Nieje to tak priamo news trading v pravom slova zmysle ,ale aj toto je spôsob ako zobchodovať nejakú správu a využiť tak tento pohyb.Dôležité je sa dostať  na  break even ešte pred správou  ak máte stop loss na break even tak je to relatívne ok . Najhoršie čo sa môže stať je ,že volatilita pred správou zasiahne break even ,alebo dokonca preskočí stop loss to je nepríjemné.

2. Čakajúce pokyny blízko správy

Ja som to robil tak ,že som asi tak minútu pred správou umiestnil dva čakajúce pokyny asi 150 bodov od ceny . Stop loss asi 150 bodov RRR 3:1 . Tým pádom toto môžte využívať len pri správach ktoré môžu urobiť okolo 800-1000 bodov  ,lebo musíte počítať aj z volatilitou pri správe a aj korekciou ktorá nastane po prvom  pohybe.Na čo by ste si mali dávať určite pozor je volatilita pred správou aby vám nezasiahla čakajúci pokyn ,ale aby ho zasiahol len pohyb samotného výsledku. Ak ste už v obchode jedným smerom okamžite zrušte čakajúci pokyn do opačnej strany aby ste neboli v strate na obidvoch stranách. Na obrázku môžete vidieť ,že volatilita bola pred správou dosť veľká  takže treba pracovať z  pokynnmy pred samotným vyhlásením citlivo.

3. Nakúpiť divergenciu po pohybe

Ak výjde nejaká fundamentálna správa a viete ,že to je správa ktorá nemá nejaký zásadný vplyv na obrat trendu  je to vhodná doba práve nakúpiť takúto divergenciu . Pri takomto type obchodu musíte mať dobrý cit  pre fundamentálnu analýzu aby ste vedeli odhadnúť či bude aj po správe rast pokračovať alebo už po výbere ziskov nikto nebude chcieť ďalej nakupovať .

4. Nakúpiť na low 1. korekcie

Dobrým spôsobom ako obchodovať správy je nakúpit na low pri prvotnom výbere ziskov . Prvý obchodníci vyberú svoje zisky počkáte si na low a potom naskočíte  do druhej vlny nákupov.

 

Dobrým príkladom pre posledné dva varianty je posledné non farm payroll  z 3 apríla 2015 ktoré si popíšeme na obrázku

Eurusd

 

Týmto článkom vás nechcem nabádať na news trading  ani vám ho odporúčať len som vám chcel ukázať varianty ako som ich obchodoval.