Môj obchod na menovom páre USDCAD

Už dlho som nepridal ,žiaden obchod ,ale mne sa  nechce  nejak vypisovať každý obchod ,ale skôr tie z ktorých sa dá trošku poučiť a môžu nám niečo dať a tie sú podľa mňa tie stratové alebo nezvládnuté z dobrých obchodov si veľa nezoberiete akurát vám môžu dodať nezdravé sebavedomie 🙂 .V poslednej dobe sa mi trhy strašne páčia a dosť som obchodoval. s CADom v posledných 4 dňoch som okrem tohto urobil na CADe ešte dva obchody jeden bol na break even  a druhý dopadol veľmi pekne ,ale ja budem analyzovať ten zlý ,lebo ten nám má čo dať .  Na CADe mám vytýčený dlhodobý trend a čakám na ňom len na vhodné úrovne.    V piatok usdcad bol na peknej rezistencií na . Bol to jeden z tých obchodov kde mám určený dlhodobý trend a čakám len na  vhodnú úroveň kde chcem vstúpiť .Bohužiaľ tento obchod som robil na inom účte a nemám poruke od neho heslo tak budem trošku improvizovať zo šípkami a čiarkami:)  Vstúpil som do trhu na úrovni  1.29965 stop loss bol na úrovni 1.29812 cieľ som mal na 1.30427 .

Obchod forex usd/cad začiatok obchodu

Situácia na usd/cad začiatku obchodu

 

Bolo to o 5 ráno a v ten deň  bola štatistika z Kanady HDP a piatok  čo sú dve veci ktoré ja nemám rád ,ale aj tak som do obchodu išiel ,lebo som dúfal ,že času je dosť.

 

usdcad2

Veľmi pekný pohyb mojim smerom

Trh bol veľmi pekný pekne trendoval robil vyššie high aj low no proste pekný deň veď to poznáte radosť obchodovať .Jediné čo my vŕtalo hlavou boli štatistiky HDP z Kanady a nezamestnanosť EU  o 11.00 ktoré my mohli tento pekný obchod pokaziť .Nakoniec  vo prevládlo vo mne pocit uspokojenia a obavy zo štatistík a zobral som si z trhu svojich 350 bodov z vedomím ,že ich mám vo vrecku a vyhnem sa lotérií  zvanej štatistika .

 

Vec ktorú som na tomto obchode pokašľal je ,že som z obchodu vystúpil už 2 hodiny pred prvou štatistikou ktorej som sa obával a kľudne som mohol zostať v obchode a naplniť svoj cieľ. Úmysel odísť z trhu pred štatistikou bol veľmi dobrý ,ale odišiel som z trhu skoro a nevybral som si plný profit target ktorí som chcel.Potom sa ukázalo ,že ak by som zostal štatistika by ma vykopla z trhu

 

USDCAD3

Ponaučenie  z tohto obchodu.

1. Ak máte obavy  z toho ,že štatistika dopadne vo váš neprospech choďte preč

2. Ak obchod ide vašim smerom stačí z neho odísť aj 30 minút pred.