Som pripravený na nepredvídateľné :)

Možno sa vám tento príspevok trošku hysterický ,ale treba byť na trhu pripravený na všetko  . Pri obchodovaní sa môžu stať rôzne veci ktoré môžu ovplyvniť naše obchodovanie(výpadok internetu, počitač zamrzne,rozbije a iné paranormálne javý Mne napríklad minulý týždeň spadla jedna strana stolnotenisového stola na obrazovku akurát keď som obchodoval ,ale ostal som pokojný pretože som mám určité bezpečnostné štandardy pri obchodovaní ktoré dordržiavam.To ,že či bude na trhu likvidita alebo nie to nevieme ovplyvniť (možno správnym výberom brokera sa to dá) ,ale to,že či naše obchodovanie neskolabuje na nejakej externej poruche už ovplyvniť viem.

1.Dve nezávislé internetové pripojeniaak by mi vypadol internet od jednej spoločnosti mám ešte v zálohe internet aj v mobile v celkom inej spoločnosti .

2.Tri rôzne zariadeniaJa mám pre istotu 2 notebooky a jeden mobil Notebooky majú aj tú výhodu ,že ak vypadne elektrina v pohode idú ďalej.V mobile mám aj nainštalovanú aplikáciu môjho brokera takže viem pracovať aj tam v prípade núdze.

3. Majte číslo na svojho brokera– Ak by stal nejaký totálny výpadok internetu tak je dobré mať aj čislo na svojho brokera a pekne kontrolovať svoju pozíciu telefonicky.

4. Majte účet minimálne u dvoch brokerov toto je už možno trošku scifi, ale ak by sa napríklad stalo ,že brokerovi totálne vypadne platforma  a nejde sa mu ani dovolať otvorte si hedgeovu pozíciu u druhého brokera. Ja tiež používam dvoch brokerov, konkrétne trejdujem cez XTRADE brokera a AVATRADE platformu a som s oboma maximálne spokojný.

Na armagedon sa nepripravíme – Ak by vypadol internet,a mobilná sieť zrejme by bol koniec sveta takže o svoju pozíciu na rope sa báť už nemusíte 🙂

Ak máte nejaké nápady nato ako byť pripravený na nepredvídateľné kľudne mi ich napíšte do komentárov 🙂