Technická analýza 3.časť: Divergencie MACD

Ako som písal v článku čo je to technická analýza ,technická analýza sa rozdeľuje na patterny a na indikátori dnes sa budem venovať obom kategóriam divergencií ako patternu a indikátoru MACD. Divergencie môžete používať aj na iných indikátorch ako je MACD ,ale  podľa mňa divergencie MACD majú najlepšiu výpovednú hodnotu a a používam vlastne, len tento  jeden indikátor  a aj vo všeobecnosti je to jeden z najpoužívanejších indikátorov . Ja tento indikátor využívam hneď  od začiatku .Nebudem vám vysvetľovať ako sa tento indikátor počíta o tom táto stránka nieje 😀 Divergencia je v podstate rozpor medzi cenou  na trhu a  indikátorom ktorí nám hlási opak. Ukazuje nám ,že trh začína ochabovať , slabnúť a môže nastať obrat v trende .divergencie

Ja osobne využívam nastavenie 5,10,1 ale je to čisto individuálne ako si to nastavíte, čím nižšie nastavenie tým viac signálov a opačne .

Ako obchodujem divergencie

Mne sa osobne pači situácia ak sa divergencia vyskytne pri  silnom supporte  na nejakom okruhlom čísle  a keď ešte k tomu viem ,že mi fundamentálna analýza hraje do karát . To je veľmi pekná situácia.

Na čo si dať pozor

Žiaden indikátor nieje 100 percentný  a nebude vám dávať 100% úspeštnosť signálov . Musíte si vybudovať cit pre trh. Nieje dobré sa spoliehať čisto len na jeden indikátor alebo attern ,ale sústrediť sa aj na fundamentálnu analýzu  a vždycky to treba  brať ako súčasť celkovej analýzy.