Technická analýza 4.časť :Trendový kanál

Trendový kanál  je dlhodobé smerovanie menového kurzu jedným  smerom .Trendový kanál je   v podstate support a rezistencia len s tým rozdielom ,že čiary niesú horizontálne ,ale  smerujú vertikálne či už klesasajúcim (downtrend) smerom ,alebo stupajúcim (uptrend).Trendový kanál sa skladá z dvoch čiar rezistencie a supportu.Tieto dve línie sa dajú využiť ako signál či už na nákup alebo na predaj .Princíp trendových kanálov je  totožný zo supportmi a rezistenciami.Rozpoznanie a identifikovanie  trendu patrí k najzákladnejším znalostiam každého tradera ktoré musí ovládať každý začiatočník . Trend či už klesajúci a alebo stúpajúci rozoznáte tak ,že trh vytvára  nove  maximá(high)  a  minimá (Low)Vyššie maxima minima.

Sú 2 spôsoby ako kresliť trendové čiary

Sú dva spôsoby ako kresliť trendové čiary buď budete kresliť trendové čiary presne  v mieste dotyku.trendová čiara1

Alebo zakreslite čiaru tam kde očakávame pásmo odporu kde môže mať cena problém a očakávaťe  odraz. Tak ako aj pri supportoch a rezistenciach   musíte tiež aj pri trendových kanáloch rátať aj s falošnými prelomeniami ktoré na vás môžu číhať testovanie supportou trhom je úplne normálne a treba s tým počítať.

trendová čiara

Ako obchodovať trend

Stratégia obchodovanie pri trendových kanáloch je v podstate veľmi prostá nieje tam veľmi čo vysvetľovať ak identifikujete trend nakúpte na supporte na minime na ktorom očakávate cenový obrat.Po tom čo cena urobí pohyb našim smerom si môžte posunúť  stop loss pod nové low ktoré trh vytvorí  .

obchodovanie trendového kanálu

Existuje aj druhá varianta ako obchodovať trendový kanál ktorú dosť často využívam ak očakávate ,že  trend vyčerpal všetku svoju hybnú silu  a je zrelý minimálne na korekciu trh je prekúpený  môžte predať  na maxime  a buď obchodovať len korekciu k ďalšiemu supportu ,alebo očakávať možno  aj celkový obrat trendu a a prelomenie trendového kanálu.obchodovanie korekcií

Obchodovanie trendových kanálov vyzerá ako veľmi jednoduchá záležitosť takto na papieri veď stačí len nakúpiť na minimách a predať na maximách oveľa ťažšie je identifikovať a rozpoznať vznikajúci trend a  kedy trend končí to je už trošku ťažšie o tom si napíšeme inokedy.