Zaujímavé suporty a rezistencie

Myslím si ,že tieto suporty a rezistencie si zrejme všimne aj totálny laik technickej analýzy .Tieto  suporty a rezistencie ktoré sú platné už roky  a ja  stojím pred otázkou ako sa pri nich zachovať. Lámem si nad tým hlavičku čo len podniknúť , ale je  to veľká škoda , že momentálne nieje dobrá doba  ísť proti usd  to mi trošku kazí náladu ,lebo inak by som s týmito rezistenciami  suportami pohral ,ale vzhľadom na dáta z Usa mi moje sebavedomie ohľadom skalopevnosti týchto úrovní trošičku pokleslo :)Viem si krásne predstaviť ako by som pekne kontroval na týchto pároch ak by fundamentálna situácia nebola takto zlá z môjho pohľadu . Ja nie som nejaký špecialista na fundamentálnu analýzu ani ju nejak nechcem rozpisovať ,ale jednoducho pred určitými faktami človek nemôže byť slepý a nemôže ich ignorovať. Takže  aj keď sú tieto suporty a rezistencie veľmi pekné dosť sa bojím lebo fundamentálne mi to zrovna nehraje do karát čo je škoda , ale  uvidíme možno sa karta otočí ja nad tým budem každopádne hlboko rozmýšlať 🙂 Je to škoda ,že sme k týmto úrovniam došli akurát v dobe keď sú takto rozdané karty.

eur/usd

eurusd

Táto zóna okolo 1,20 sa mi z čisto technicky teda páči pekne ,ale po nfp z piatku si ešte počkám kým ešte dôjde trošku nižšie  a nejaká korekcia by tam mohla nastať ,ale nejako na dlhodobejšie nákupy to nevidím ,ale obchod tam nejaký urobím  treba si počkať na dobrú cenu :)Je pravda ,že cena sa z tejto úrovne vždy vyskočila poriadne vysoko ale to je minulosť a teraz sa obávam, že toto nebude bod obratu .

usd/chf

usdchf

Ďalej tu máme pár usd/chf  na ktorom tiež to technicky vyzerá  veľmi sexy ale dosť s obávam vo štvrtok   zasadá švajčiarska centrálna banka a zrejme bude niečo povedané proti chf a  táto rezistencia nebude veľmi plátna .  Ináč tento pár ako zrejme každý vie dosť koreluje eur/usd takže je to v podstate detto situácia.

Tento rok sa už veľmi z obchodovaním nemám chuť nejak skôr budem len jedním očkom budem sledovať trhy a tak do 20 decembra urobím pár obchodov , ale nejakú ofenzívu na konci roka  o domňa rozhodne nečakajte 🙂