Zlé obchody na nzdusd

Z  minulým týždňom nemôžem byť veľmi spokojný ušli niektoré fakt pekné obchody , niektoré skončily na break even  a jeden bol fakt zlý ten vám ukážem (ukazovať úspešné obchody je frajer každý ,ale najviac sa človek naučí s tých posratých  :)Bola to situácia  na nzdusd minulý týždeň ktorú som trošku pokašlal a porušil zopár pravidiel .Je to úžasné ako môže človek ľahko prísť o peniaze . Takže ani neviem z akého konca začať . Na nzdusd som pozoroval jednu krásnu rezistenciu na ktorej trh reagoval veľmi pekne  ,ale pri týchto supportoch a rezistenciach je treba mať na pamäti ,že ich sila  vždycky slabne čím dlhšie trvá je vyššie pravdepodobnosť  breaku alebo falošneho breaku . Prvé dva kontakty s touto rezistenciov som prespal a bol som natešený  ako vstúpim do obchodu    pôjdem si pre pekný profit target. Bolo poobedie kedy ja už trhy nesledujem a cvičím  a  bol som zvedavý cez  10 sekundovú pauzu sa mrknúť na ten môj nzdusd  a zbadal som ,že sme na resistencií rýchlo som predal ,ale kedže mám posratú mt4 tak si nemôžem dať stoploss priamo na grafe  tak  som celý zadychčaný ešte aj poplietol stoploss s profit targetom  no a kým som som sa spametal cena bola asi na dvojnásobku mojej bežnej straty . Nevadilo by mi ak by som mal bežný stop loss to je v poriadku ,ale toto je nepozornosť na nekoncentrácia a to je veľmi drahá strata . Chyba č.2 bola ,že som si nepozrel ako dopadla štatistika . Ztrata mi nevadí ,ale spôsob akým sa to stalo je veľmi zlý a nesmie sa nikdy opakovať ak cvičím určite nesmiem len tak mrknúť na trhy a len tak obchodovať .Na druhý deň som tam spravil obchod tiež to nieje žiadna sláva ale aspoň mi to vymazalo tú hlúpu stratu z predošlého dňa . V piatok ja už obchody nerád držím lebo cez víkend sa môže stať všeličo.

 nzdusd

 

 


Comments

Zlé obchody na nzdusd — 7 komentárov

  1. Veľmi jednoduchý spôsob ako sa obrať o € 🙂 … poznám to velmi dobre.. a je to strašná hlúposť len tak čeknut graf a dat nejakú objednávku.. pokial nesedim pritom nejaký čas.. nema zmysel to pozerať na 5 minút popri inej činnosti.. potom vznikajú zvbytočné chyby.. btw. podla čoho si vstupoval na reziste?..

      • Spraviť blbosť nieje až taká tragédia ,ale opakovať ju a nepoučiť sa si myslím je :)Ja som bol celý deň pri pc potom som cvičil a hneď otvoril obchod takže to bolo všetko plánované ja som na to čakal celý deň ale nepozrel som si kalendár vtedy bola nejaká správa ktorej výsledok som si nepozrel .

  2. edit: ako to myslíš s tou „posratou mt4“ ? snáď nemyslíš vážne že si SL/TP určujes vypisovaním čiselok v okne objednávky? 😀

    • Nie nie dám kopírovať cenu ,ale nieje to tak flexibilné a rýchle ako v MT5 kde to mám za sekundu dvoma klikmi hneď na grafe.

  3. Tak ja to to robím inak ,lebo ja ten stop loss chcem umiestniť na grafe posúvaním aby som to videl. Stlačím buy potom nastavím stoploss hodím ho nejak 600 bodov rýchlo a až potom ťahaním stop lossu nastávím tam kde chcem. V mt5 sú to dva kliky v mt4 mi to trvá kvázi veľmi dlho,ale len raz sa mi to vypomstilo.Počul som ,že je na to aj nejaký script ale nechce sa mi to riešiť väčšinu obchodov robím na mt5 .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *